Vi har "lånat" S*Kaup Home Cat's Billy Idol.
Matte & Husse är på semester, så vi lånade tillbaka "våran" Billy Idol,
det går superbra, fast våran Miss Grace (perser) verkar inte alls gilla honom, hon den snälla timida gosiga, persern, har förvandlats till ett vilddjur.
Alla Skogisar har helt accepterat honom,helt fantasiskt egentligen, han klev bara in efter 1 ½ år i gruppen.

Vad skönt att det går så bra att han ha honom där, han är så fin Billy
Det går jättebra-han är supermysig en riktig myskille, vill vara med när vi fixar i köket--hihehe det kanske blir något gott
Pappa Chili är oftast några steg bakom honom ;-))))
Här är det Stitch som måste nosa in lillkillen Billy Idol

Hallå på er i sommar värmen! Ja det var collt att han bara klev in han täkte här har jag nog varit förut känns bra
! (hi Sissi jag hann före) Han ser ju jätte fin ut det är ju en av mina färger som jag gillar. Nähä här får man inte sitt och drälla för nu ska jag göra mig i ordning för att ta mig till jobbet
vill ju var hemma och ha semester!
Kram på er

Jag är så tacksam över att ni tog hand om vår Billy när vi var på semester och ingen annan kattvakt fanns att tillgå. Det är guld värt att ha sådana vänner! När jag har haft möjlighet har jag tittat in på din blogg. Det är så häftigt att se bilderna på Billy tillsammans med sina "gamla polare". Jag är helt övertygad om att han kom ihåg att han varit där tidigare. Att pappa katt sedan vakade över honom är nästan rörande. Hade det varit möjligt skulle jag gärna suttit som en fluga på väggen och iakttagit.
Nu är han hemma igen den gode Billy boyen och busar med kompisen Jack igen som vanligt. Det var dock mycket tvättande första dagen - Jack måste ju få tillbaka sin vanliga lukt igen. Jack hade förmånen att få bo hos sin uppfödare. Även han klev in i kattkolonien utan större problem och fann sig snart tillrätta. Riktar ett stort tack även till Jacks uppfödare för att du så generöst erbjöd dig att ta hand om honom under vår semestervecka. Som jag skrev tidigare: Det är guld värt att ha sådana vänner.
/Christina
Jätte skönt att de anpassade sig så bra bägge två. Jag var faktiskt och hälsade på hemma hos Lena och fick träffa "lille" Jack, han var ett riktigt yrväder, super busig och trevlig. Billy har jag inte träffat sedan har var liten.
*** Sissi Johansson - S*Tam-Trion's ***

#5 Men då är det väl på tiden att du kommer förbi på en fika någon dag så får du träffa honom också … Billy är den som vi upplever som busig 
#6 Absolut, det är verkligen på tiden!
*** Sissi Johansson - S*Tam-Trion's ***
