
Liten fläkt för transportbur och utställningsbur
Denna varma dag som vi nog haft i hela Sverige idag, så går mina tankar till katterna. Vår katter fick vara inne idag, vi hade 30 + eller mer i vår kattgård i skuggan. Nu går mina tankar till sommarens utställningar och bilresor. Jag vill köpa ett par fläktar för att kunna svalka våra katter om det skulle behövas.
Var köper jag de bästa fläktarna någonstans? Jag ska kolla vad som finns här i Sundsvall men ni är säkert många som har testat olika märken och kanske vill dela med er av era erfarenheter. Tackar på förhand 
Förra året sålde Be Cat's fläktar :)

Finns även att beställa här från Örebro, katt och hundspecialisten, Eva Porat
jag har min på buren i bilen, och utställningsburen
Kerstin Carlzon S*Youngun`s
Medarbetare på Norsk Skogkatt iFokus

Kolla hos Be Cat´s de sålde fläktar på Alfakattens utställning förra helgen.

#2 Toppen! Tack! jag ska ändå beställa en kam från Hund och Katt i Örebro så då kan jag passar på att beställa ett par fläktar.
Jo, det har tragiskt hänt en otäck hund-dödsfall i en överhettad bil idag… läste om det på Aftonbladet… stackar lilla hund
Jag hittade den här listan på Svens Natur iFokus kan vara bra att läsa och att ha i minnet när vi är ute och åker med våra djur i sommar.