Norsk Skogkatt iFokus

Norsk Skogkatt

Etikett06-mat-leksaker
Läst 702 ggr
[michaelalundgren]
0

Prisfråga (foder)

Sitter här och funderar över vad RC ligger i för prisklass. Det var länge sedan jag körde med RC och ska i eftermiddag efter jobbet iväg och köpa mat till kissarna. Någon som vet ungefär (ca) vad RC kostar?

Labolina_73
0
#1

beror på vilken storlek på påse,, med en 4 kg kostar 319 och en 10 kg kostar 499:- 

/Linda

Juliette-
0
#2

å sen får du ju 20% rabatt om du har RC klubbkortet

Bengan2
0
#3

Köpte en 10kg RC fit 32 i lördags, pris 475:-. Eftersom det var kattens dag så fick jag en Julgransmatta på köpet=).

Mvh Bengan

[michaelalundgren]
0
#4

Tack för era svar :)

Ledin
0
#5

#3 fick du bara en julgransmatta jag fick 2 böcker om katter jättefian bilder å om olika kattraser.  rabbathäften + lite reklam. å julmattan med :)

kerstin2181
0
#6

Rc kostar med rabatten 399kr för 10 kg, JW 439kr med rabatt, Eukanuba 440kr(ca) med rabatt, Eukanubas kitten är något dyrare än till fullvuxen katt

Kerstin Carlzon S*Youngun`s

Medarbetare på Norsk Skogkatt iFokus

Wirre
0
#7

Jag köper RC Maine Coon foder 10kg för ca 500:-.

skogisen
0
#8

Jag har uppfödar rabatt & köper RC  10 kilo för 499:

- Det verkar skilja en del på priset om man ser på priset från "Kerstin" # 6  Konstigt---jag bor i Sthlms området är det därför eller??

kerstin2181
0
#9

#8 499kr är fullpriset här, med uppfödarrabatten ger jag 399kr här i Örebro

Kerstin Carlzon S*Youngun`s

Medarbetare på Norsk Skogkatt iFokus

kerstin2181
0
#10

#8 har nu kollat mitt kvitto i plånboken, köpte Rc foder till en avkomma från mig, som bor hos kompisen, och jag gav 399kr den 2/12 för sensitive 10kg

Kerstin Carlzon S*Youngun`s

Medarbetare på Norsk Skogkatt iFokus

[michaelalundgren]
0
#11

Nu vet jag, köper 10kg för 399kr med rabattkortet.