S*Poimandres B-kull 2 veckor
Med risk för att trötta ut alla här med fler kattungebilder så kommer här bilder på mina 6 kattungar födda den 4:e november.
Mor: S*Assembla Strar's Alice
Far: IC S*Grianan's Leigh
Först ut är S*Poimandres Artemis, hona, f0922
Söta småttingar #5 på Prometheus var en härlig bild!!
Jessica, Sajtvärd på Norsk Skogkatt ifokus
S*SillyZone´s Norsk Skogkatt

Åh, så goa de är Monica!
Kan inte riktigt bestämma mig för vilken jag gillar bäst av dem. Men de är jättesöta allihop.
Jättesött också med bild på Leigh som barnvakt på er hemsida. Pussa honom från mig & berätta att jag är mycket nöjd med hans bebisar hos oss med! 
Kram Nina
Vilka godingar!
Susanna

Så sockersöta dom är…Vill oxå ha
Marina/ S*Karmskogen's
Ägd av 6 Norska Skogkatter


Grattis till kattungarna!!
#10 Oh, shit!! Vilka tofsar LeeAnne har! *Impad*
/Sylvia

Gud vilka godingar… Grattis till de små
Åh..så friska och fina dom ser ut
// Berit
#10 Hon får gärna ligga på mitt köksbord
// Berit

#11, 14 Tack för era fina ord om vår LeeAnne! Hon har verkligen stora toffsar och en makalös benstomme och storlek. Hon heter S*Poimandres Lady Anne Finch Conway och har samma pappa som småttingarna här, IC S*Grianans Leigh (mamma är CH S*Mylingens Cocheta).
Dessa småttingar kommer att bli minst lika vackra och härliga som vår LeeAnne. Hos Monica och Peter får de en trygg och stabil start på sitt liv, underbara människor som verkligen älskar sina katter. Så här sockersöt var vår lilla tjej när vi fick hem henne till midsommar! //Kaisa
#15 jag rodnar över allt beröm och de fina orden
Tack!
Helios är den av kattungarna som sticker ut mest och har en enorm benstomme redan, det ska bli spännande att se vad det blir av honom.
//Monica

#16 Det är bara att suga i sej berömmet, det är ni väl värda. LeeAnne är en av de allra tryggaste kattungar vi har köpt, hon är inte ens rädd för dammsugaren.
Helios ser underbar ut, vill jättegärna ha en bruntabby-kille men han är ju släkt med LeeAnne tyvärr. Ska bli spännande att följa han och syskonen! Jag får ta och hälsa på en dag sen när de har blivit lite större
//Kaisa