Norsk Skogkatt iFokus

Norsk Skogkatt

Etikett: 07-beteendefrågor
Läst 708 ggr
Silverfarans
0

I dag kl 19.00 åker de....

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

JA!! TYVÄRR!!! Min fina kille!!!!

Idag kl 19.00 åker S*Benedicat Gustavs kulor… JA han strilar så det luktar i hela lägenheten jag kan nätt o jämt hålla rent efter han. 

Och en annan anledning till det är att han är så ELAK mot Tessan som är högdräktig (ska ha babisar denna vecka) han hoppar på henne så de rullar runt o slåss o hon skriker RAKT UT han är GRYMT elak!!!

Sedan är jag rädd att han ger sig på kattungarna om han får chans för det!? Va tror NI?? Kan det hända???

Jag vet att i hundvärden kan hanen bita ihjäl valparna bara för att få tiken i löp så fort som möjligt kan det vara lika för katt???

![](../ShowFile.aspx?BinaryId=021f48e1-204f-4a3e-805e-1143993d23d4&Filename=Blnadat kikken Jennifer gustav Anborn 036.jpg)

Frostvikarna
0
#1

Ja du Susanne, det är nog ett klokt beslut och jag tror att Gustav själv kommer att må mycket bättre!!

Lycka till, kram

ariel
0
#2

Lycka till…Vet hur det e o torka kattpiss på heltid också.Det går till en viss gräns sen orkar man inte längre…Hoppas att han blir snällare nu då…//Marina

Marina/ S*Karmskogen's

Ägd av 6 Norska Skogkatter

preya
0
#3

Men att hanarna i hundvärlden biter ihjäl valparna har jag inte alls hört innan! De brukar inte beblanda sig med såna små läskiga saker Glad

Sol-Mone
0
#4

Jättefin är han i alla fall Flört

Silverfarans
0
#5

JA!!! Nu var det gjort!!! Nu var det slut på det roliga….Flört

kerstin2181
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#6

Ha ha, halvsyrran här skickar nospussarKyss

Kerstin Carlzon S*Youngun`s

Medarbetare på Norsk Skogkatt iFokus

kerstin2181
0
#7

Sorry, fel inläggGenerad

Kerstin Carlzon S*Youngun`s

Medarbetare på Norsk Skogkatt iFokus

Silverfarans
0
#8

Oki!!!!Fot i munnnen