Norsk Skogkatt iFokus

Norsk Skogkatt

Etikett01-allmänt-skogkattprat
Läst 312 ggr
Ellibell
0

Nani 1 år <3

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Idag fyller min minsting 1 år!
Det är en sån lycka att jag fick just henne. Hon bor här med två äldre kattbröder som hon äntligen har blivit stor nog att bossa över, även om hon då och då blir satt på plats -rejält! Men då är hon ju otroligt kaxig och jobbig ibland.

Förutom att sova så är det pussar och bus som är det bästa som finns. Men idag när matte skulle fota henne så har hon mest sovit. Tyvärr är min kamera så dålig så jag kan bara fotografera i fullt dagsljus och så det blev inte så många bilder. Två sovbilder lyckades jag dock få att fastna i kameran.

Ellibell
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

Bild nummer två

Pulcherimas
0
#2

Snygga bilder! Glad

             /Monica

Kronängens
0
#3

Håller med #2. Oj, vilka härliga bilder. Myskänsla.

Ellibell
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#4

Bara en till bild på min födelsedags tjej! Fick en bild då hon var vaken och satt i badkaret :)

Hon är gs 09 22

Ellibell
0
#5

#2 #3 Tack så mycket förresten! Glad

bustrollet
0
#6

Jättefina ögon hon har:)

ariel
0
#7

Vilken snygg kisseKyss

Marina/ S*Karmskogen's

Ägd av 6 Norska Skogkatter

LittleL
0
#8

Du säger att din kamera inte är bra men då är det bara att gratulera dig till dina kunskaper BAKOM kameran. Du kompenserar kamerans brister MYCKET bra. Kanonfina och vackra bilder. Giller dom två första super. /Sylvia

Juliette-
0
#9

Vilka vackra kort.. och fin tjej..

Grattis på 1års dagen