# Bild
Author: Bengan.

På S\*AsKett´s Buzzy The Fuzzy som sträcker ut sig i kattgården. Bilden togs imorse.

Mvh Bengan

## Comment 1
Author: Ninnis

Fin bild igen!

## Comment 2
Author: EddaM

Han e så fiiin=)

## Comment 3
Author: Juliette-

Han är så vacker.. härlig bild

## Comment 4
Author: AsKetts

Åh vilken snygging du hittade att fota :-)

## Comment 5
Author: Bengan.

#4 Jodå en riktig snygging,han har rejält med päls nu.

Mvh Bengan

## Comment 6
Author: a-kk

Hur gammal är en sån vacker kille ?  ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 7
Author: Bengan.

Han är drygt 2 år.

Mvh Bengan

## Comment 8
Author: Juliette-

\*skäller lite\* hur kan en sådann skönhet vara "kullös" inte bra tur jag har släkten här hemma att trösta mig med

## Comment 9
Author: Bengan.

#8 Nja vi har ju i princip bara kastrater, men Buzzy var fertil fram till i december 06. Han var hur lugn som helst ända denna skönhet kom hem, S\* Skuggforsens Engla Ebenholt. Då blev han pilsk som en dansbandskavaljer på ålandskryssning. Vi stod ut i 5-6veckor med hans ylande, ständigt klängande på den då 7 månaderstjejen. Så tyvärr blev han kastrat.

Vi planerar ju inte och starta någon egen uppfödning så beslutet var inte så svårt att ta. Dessutom så har han blivit en riktig goskatt efter kastreringen.

Mvh Bengan

## Comment 10
Author: Tassemarkens

Men Bengan ...  
Man får bara inte kastrera en sån läckerbit !!!!!!  
Har du inte hört att det finns öronproppar ...  
  
Suck ...

## Comment 11
Author: Bengan.

#10, jo visst är han läcker,men som sagt så har vi ju ingen uppfödning. Skulle vi fortsatt ha Buzzy fertil så hade vi varit tvugna att skilja på honom och Engla. Ha dem i olika delar av huset, det hade nog funkat.

Men då vi har katterna som sällskap och gärna vill ha en fungerande "kattgrupp", så valde vi att göra så här. Nu är det ganska så bra harmoni i gruppen och alla katterna mår bra, det är viktigast för oss. Men visst hade det varit kul med lite Mini Buzzys =)

Mvh Bengan
