# Varför sopar man egentligen upp all jord
Author: Pulcherimas

och fyller på i blomkrukorna igen.....då både blommor och jord ändå hamnar på golvet igen efter en ny galopprunda????? Hjälper en kompis med hennes kattungar just nu (11 veckor gamla) och de kan verkligen konsten att röja!![Fundersam](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif)

Men så sätter man sig i fåtöljen och strax har man minst en som vill gosa eller ta sig en tupplur....och genast förlåter man dem det mesta!!!![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif)

## Comment 1
Author: SChamuels

Japp precis.Därför har jag plastblommor:)

## Comment 2
Author: SKOGSGLIMTAN

Har inga blommor el mattor just nu pga har tre busfrön hemma som städar,,hmmm,,, rejsar om nätterna gör dom ialf \*s\*.

Mvh/Eva-Helen

## Comment 3
Author: Mylingens

Vågar inte tänka på hur det ska gå här hemma när våra 13 kattungar är i den åldern...pust! Vi skulle nog behöva ett kattrum inrett bara för dom ![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif) //Kaisa

## Comment 4
Author: Juliette-

Haha ja den kan man fråga sig.. mina blommor är döda sen mina 7 monster men vad är väl en blomma när en kattunge kommer och vill gosa då smälter man allt för fort
