# Den personen tycker jag om bara för att .........
Author: Tita

Detta är tråden där vi får berömma och ge rosor till folk i stället för ris , man behöver inte tala om varför om man inte vill , det är ok att bara ge rosor så länge man talar om till vem .=)

Kram till er alla =)

// Tita

## Comment 1
Author: Tita

Jag vill ge massor med rosor tilll Anki för att hon är en sån god vän och verkligen finns där när det kniper .....

Tusen kramar till dig Anki

## Comment 2
Author: SChamuels

Bra intiativ Tita:)

Jag vill ge rosor till flera om jag får.

Annkatrin,Marina,Annika,Kaisa,Camilla,Malin,Häxan,Kirsten

En ros till var och en av er.

Hoppas inte jag glömt nån:)

Natti på er,sov så gott/Kram Susann

## Comment 3
Author: Rhapsody

Jag tycker att "mina" uppfödare Cecilia och Thomas Gylling och Mia och Johan Asp är dom jag i första hand vill ge "rosor".  Alla råd och allt stöd är ovärderligt! Det finns fler såklart, men då tar det här inlägget aldrig slut ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

//Lena

## Comment 4
Author: Vettarna

Många rosor till Tita för denna tråd.

//Ann-Christine

## Comment 5
Author: Sagolika

Jag vill ge rosor till min duktiga webmaster och goda vän Awanathas-Malin för all ovärderlig hjälp, stöd och goda råd, både med hemsidan & med mina katter! ![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif)

Sen vill jag även ge rosor till mina trevliga kattungeköpare och till min familj och alla mina vänner och sist men inte minst, till alla trevliga kattmänniskor jag fått kontakt med bl.a. här på skogkattforumet. ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

Kram Nina

## Comment 6
Author: SChamuels

Glömde Ann så klart(sorry Ann)

Naturligtvis som Vettarna säger till Tita med @---)

## Comment 7
Author: Ninnis

Jag vill ge en ros till Ann-katrin på Dizorinas tack för alla goda råd kram!

## Comment 8
Author: Sagolika

Susann, har du fått ett PM från mig? Hoppas det kom fram.

## Comment 9
Author: Ninnis

Jag vill också ge en ros till Susann på Chamules tack för ditt stöd!!!

## Comment 10
Author: Dizorinas

Förs och främst vill jag ge alla mina kattungeköpare ett

stort fång av rosor för att ni tar så väl hand om mina avkommor.

Sen vill jag även ge alla mina vänner en ros Vill även ge rosor till alla som stöttade mig när jag tog hem Darvin och Geela

Tack alla kram/ Ann-katrin

## Comment 11
Author: Vildfagre

Behöver en stor korg med rosor att dela ut från söder till norr.    

Ann-Marie Silverbell´s  Mirjam Migör´s, Ann-Margreth Klimpen´s,  Gunilla Spinn engine´s,  Mia Eklövet´s,  Anita Escada´s,  Ann Månlyckan´s,   Maria Anbema´s min duktiga webmaster,  Pia Tailor hill´s,  och Eva Kittekattu´s. Varm kram till er alla. /Laila

## Comment 12
Author: Silverfarans

Men jaaaa då får inte jag någon ros![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)?????

Men jag vill ge tio tusen röda rosor till Mina uppfödare: S\*Forest Love´s Gunnel![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif) (en av mina mentorer)(köpte mina första Skogisar av henne, TACK!! för att du gav mig insperation att skaffa mig Norskskogkatt ![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif). \*Klimpens Anne-Magret Eriksson, S\* Kvistdungen´s Anne-Marie o Leif Larsson, en ny S\*Royal Imp´s Monica. S\*Benedicat Berit B Gustavs uppfödare![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

\*Frostviken´s Gisela o Janne![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif) (kattungeköpare) S\*Fjellan Rita![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif)en av mina mentorer o min webmaster (som gett en mkt stöd o råd när man behöver dem TACK!!!!) S\*Örtendahl´s Anki ![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif)en av mina mentorer o en "underbar tjej" har pappan till B-kullen o som jag oxå har för att få råd av mm. Smurfan här inne för att du är en MKT gooooo kompis TACK!!![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif) Lena Karlsson en av mina mentorer o ägare till: IP EC S\*Pysida´s Spartacus pappa till A-kullen, har mitt barnbarn IC S\*Cat Lab´s Taxus mfl.

Hoppas jag INTE glömt någon nu..... HJÄÄÄÄÄLP![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif)

## Comment 13
Author: SChamuels

#8 Ja har jag Nina:)Har mailat dig.

Har inte varit inloggad på hela dagen:)

Det är vååååååååår nu..hehe

## Comment 14
Author: manlyckans

Pia; S\*Tailor Hill´s får ett stort fång med rosor för att du alltid finns där när jag behöver, lyssnar på mig, ger mig goda råd, säger till mig när jag gör fel, skäller ibland, delar både glädje och sorg med mig. Tack Pia för att du är en sann och äkta vän och Tack för att du låter mig vara din vän. Varm kram från mig till dig!

Ett stort fång med rosor även till Laila; S\*Vildfagres för att du är precis den du är; en sann och äkta vän. Tack för att jag får vara din vän, jag tycker så mycket om dig! Varm kram från mig till dig!

Och rosor till alla mina övriga vänner; tack för att ni finns! Kram till er alla!

"I nöden prövas vännen"... det är sant; jag vet...

/Ann.

## Comment 15
Author: knoxville_katter

Jag vill ge Ann / Månlyckans ett stort fång med Rosor ! Tack för att du  finns när man behöver Råd & stöd ..

Kram till alla  mina vänner !! som ställer upp när behövs !!

## Comment 16
Author: mangarden

Jag vill ge tusen rosor till annkartin på dizorinas för all hjälp och allt stöd man får av henne och för att jag fått köpa så underbara katter av henne

Jag vill även ge tusen rosor till susann på Chamuels för att hon är en sådan bra vän som ställer upp i alla väder en vän man kan lite på.

Och tita för att hon startade tråden samt för att jag fått köpa underbara katter utav henne med

Samt alla min kattungeköpare som tar så väl hand om mina katter.

## Comment 17
Author: Malin1

jag vill särskilt ge en härligt fin ros full med omtanke till min kära vän Marie(S\*Forrest fruits)!  
hon har funnits där för mig i vått & torrt!!  
en vän i nöd och lust.. \*fniss\* :))  
  
såklart rosor till alla man känner, men en särskilt till henne!!!!![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif)

## Comment 18
Author: Humletassens

Vi vill tacka Annika på Zygot's för att hon frågade om vi ville ställa ut Galliano, hade hon inte gjort det så hade vi nog inte fött upp skogis idag.  

Helle & Daniella Zimexis  för att dom är så hjälpsamma, speciellt att dom kom o hjälpte till när första kullen föddes.

 Jeantte & Torben på Midnatstjernen för att dom kontakta oss angående Tequila att hon var ledig fast det var 3 före oss som hade frågat på henne. Och för all hjälp vi fått där ifrån.  

 Gunnel Fridalas för hon bara är en helt underbar vän som man kan prata om allt om.

 Tänk så mycket kunskap vi fått,  alla frågor dom svarat på, vi är så tacksamma för det.

Stor kram till alla våra mentorer.  

Henrik & Heli 

S\*Humletassens

## Comment 19
Author: Rhapsody

Oj, jag glömde... ![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif) Ros till "Humletassarna" Henrik och Heli som tar emot min prinsessa så snart hon böjar löpa. Och jag hoppas att det är snart, och det tror jag en viss "hunk 2 också gör.../Lena

## Comment 20
Author: Margona

Jag vill ge rosor till Gisela som är uppfödare till min lille och underbara S\*Frostvikens Amadeus. Hon är guld värd då hon alltid ställer upp om det är något jag undrar över. Hon är helt enkelt en riktigt bra vän som alltid ställer upp. Ett exempel på detta var när hon åkte hela långa vägen hem till mig för att bada min andra katt Smeagol som är svår badad.

En annan jag också vill ge rosor till är Pia "av Edelmann" för att hon har ställt upp så mycket och hjälpt och lärt mig hur man fixar med bilder på datan. Hon har också gjort en egen fotosida till min Amadeus.

Den sista som jag inte får glömma är Smeagols uppfödare Birgitta som också alltid ställer upp och ger bra tips när det gäller katterna.

Margona

## Comment 21
Author: mina

Jag skulle vilja ge en stor ros till alla som hjälper en här i forumet när man frågar något och låter bli att vara negativa när det är konstiga frågor alla vet ju inte allt då kan man hellre vara tyst./Marina

## Comment 22
Author: LittleL

Jag skulle kunna ge rosor till många känner jag:)) Men den som jag allra helst vill ge ett STORT fång rosor till är min man!! Han har varit såå gullig i helgen. Han har nätat in vår stora balkong. Han säger att det är för att han älskar mig och att han vet att jag blir lycklig när katterna är lyckliga:)) Men jag tror att han har en baktanke med allt jobb. Och det är för att katterna ska komma ut ur huset litegrann. Men det spelar ingen roll. Nu är vi alla lyckliga iaf!! /Sylvia

## Comment 23
Author: Anneli_G

#22.. Men vad fint det var!! Jätte snygg innätning!!

## Comment 24
Author: Rhapsody

\# 22, Jättesnyggt! Jag skall nog tipsa min "gube" om det. Fast vi har rastgårdsprojekt också, man kanske inte kan jaga honom med balkongen också...men jag skall göra ett försök!

/Lena

## Comment 25
Author: LittleL

#23, 24 TACK!! Ja, det blev jättebra! I väntan på rastgården som också är på gång så är balkongen perfekt:)) Vi har sådan tur att balkongen är på drygt 13kvm så dom får gott om plats. /Sylvia

## Comment 26
Author: Snusan

Jag vill ge en ros till Sylvia (LittleL) som tar så väl hand om lilla Nitro och att jag dessutom fann en väldigt go vän ![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif) /Suzan

## Comment 27
Author: Mindfields

Ujj.. vart börjar man då..  
Till Carro, för att hon tycker om rosor ;) o för att du bankar vett i skallen på mig!  
Till Ulrica, som jag inte pratat med idag, men hon har säkert ont i halsen \*fniss\* även du bankar vett i skallen på mig!  
Till Malin med tystnadsplikt, strong ordförande i Vigge Fan Club, du är underbar!  
Till Marie för att du står ut med Malin \*asgarv\*  
Till Sophia för att du med tar hand om din familj så tappert!  
Till Draken för goa skratt!  
Till underbara Trollpackan, inte hälften så farlig som hon låter \*fniss\* tack för underbara Bambi, allra finaste tjejen ;)  
  
Till er andra här på forumet, ni får dela på ett fång och ha en trevlig kväll!  
//Malin

## Comment 28
Author: Mizzy

Jag vill ge alla världens rosor till Maria Axner i Hbg, för att hon är HON helt enkelt! Supergo, omtänksam och ställer upp i vått o torrt. Hon har hjälpt (och hjälper) mig jättemycket med allt vad gäller katterna! Framförallt!  
Och så har jag ju två underbara Pärlebebisar från henne!

Maria..du e SUPER! Tack för att du finns!

## Comment 29
Author: LittleL

#26 Tack!! Du är verkligen värd ett helt fång med rosor! /Vännen Sylvia

## Comment 30
Author: Hella

Hela famnen full av rosor får Merlyn, du är ovärderlig för mig.

## Comment 31
Author: SChamuels

#30 Iiiiiiih vilken söt nalle![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

## Comment 32
Author: Merlyn

\# 30 Tack!!! Massor av rosor till dig med som tar så jättebra hand om Derwen och är en go vän!

Rosor vill jag ge alla mina underbara kattungeköpare, ni är så goa och trevliga och det är så kul att få ha er som vänner!!!

Rosor även till min Mentor Ulrica ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif) Hon ger mig råd och stöd alla de gånger jag behöver det!!

Rosor till alla som ställde upp för mig när katteriet drabbades av sjukdom!!!

Rosor till Mia & Gunilla!!!!!

Å många många fler....ingen nämnd ingen glömd!!!!

## Comment 33
Author: Teres

Vill ge en roster till  
  
Gunilla & kalle på S\*Skvaderkatten´s  för att dom alltid ställer upp när man behöver tips och råd. Och att jag fick köpa mina 2 underbara pojkar.  
  
Malin (S\*Awanatha´s)Tack för du är underbar vän, och tack enu engång för jag fick köpa underbara vanessa

## Comment 34
Author: Runsviks

Jag vill ge Birgitta Forsberg - S\*Milda ma Tildes ett fång rosar..

**För att** hon är en så underbar uppfödare och har så underbara katter.  
**För att** de har fått sådana fina resultat med sina katter.**För att** Birgitta inte hade möjlighet att vara med vid utställningarn i Umeå. Vi saknade dig mycket...  
**För att** Lotus förlorade sitt/sina barn.  
Kram och krya på dig.  
//Krisitn

## Comment 35
Author: minefix

jag vill ge labolina\_73 ett stort fång rosor just för att hon ställde upp så mycket för mig när jag skulle hämta min fina maddox hos henne och för allt stöd jag har nu och har haft under hela första året nu.. å en extra ros för lilla cleo som förhoppninsvis kommer bo med oss! kram till dig linda!

## Comment 36
Author: Labolina_73

#35

Åååååååååååå ![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif) Tack Cilla du är ju för gooo.......

## Comment 37
Author: manlyckans

Tusen tack för rosorna jag fått i denna tråden; dom gör mig alldeles glad ända in i hjärtat :-) Kram på er! /Ann.

## Comment 38
Author: mimmie.k

Jag vill ge S\*klimpens Ann-Margaret en ros för att jag fått tinga älskade lilla Gloria :)

## Comment 39
Author: Blankan

Jag skulle först och främst vilja ge Kattis på S\*Sjöhorvan´s en STOR ros för att vi fick köpa Cazper, vår första katt. Hon fick oss även att börja ställa ut och därigenom ökat intresse för rasen.

Sedan vill jag ge Anne-Lie, S\*Cat Raising, en bamseros för att hon tar hand om vår samägda hane, Sims. Det är inte alltid så lätt med hanar som alla vet! Anne-Lie, du är GULD värd!!!  

De andra fånget rosor vill jag ge de övriga som katterna kommer ifrån, ni vet vilka Ni är ;).....TACK för att vi fick ta hand om era goa avkommor!

## Comment 40
Author: Blankan

Glömde att säga att rosen till Kattis också innebär ett TACK för all hjälp me dmin hemsida och alla uppdateringar!!!!! ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 41
Author: Frostvikarna

#20 Ros till dig med Margona som tar hand om Amadeus så bra! Även rosor till alla jag lärt känna inom kattvärlden, bla Yvonne-Kaup Home Cat´s och Anki och Helena på Järvaskogens som kom hem till oss och chippade alla ungar. Även Fjellan som delar med sig av sin kunskap ska ha en ros och Susanne på Silverfårans, tack för en superdupergo kisse som heter Silverfårans Bombadil!

## Comment 42
Author: Malin1

tack för mina 2 rosor jag fått ni e så goa att jag får tårar i ögonen!! man vet sannerligen vilka en´s sanna vänner är!![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif)

## Comment 43
Author: Silverfarans

#38 Åh va kul ska du köpa en släkting??? Benzo är ju bror med A-kullens mamma S\*Klimpens Anisette va spännande o förresten VÄLKOMMEN HIT!!!

#41 TACK för rosen Gisela o Janne o va kul att NI är så nöjda med guldklimpen Totte!!!

Kommer Ni till Forshaga i Juli???

## Comment 44
Author: Frostvikarna

#43 nej tyvärr så är vi i jämtland då! Vi planerar ju bröllop i juli så all ledig tid kommer att gå åt till det samt till vårat älskade fågelberg...![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif)

## Comment 45
Author: Mulan

Jag skulle vilja ge rosor i fång till Draken och Trollgumman, för att de är så fullständigt ärliga och uppriktiga när man frågar saker, plus att deras tips o råd är alldeles ovärderliga. Dessutom är de två synnerligen trevliga o underbara som människor & seriösa kattuppfödare som har huvudet på skaft & alltid ställer upp! ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

Sen vill jag ge en ros till Nina på Sagolikas för att hon är ärlig och tar kontakt personligen istället för att snacka skit och uppskattar att man är ärligt tillbaka! All heder till Nina för detta!

Jätterosen allan får min trogna vapendragerska Marie på S\*Fairyhearts för att hon är världens snällaste människa och alltid ställer upp till 100 %!

Mägder av rosor också till Häxan, Carro, Malin, Sophia mfl för att ni är så skojsiga och alldeles förträffligt underbara!

Å så rosor till alla andra som bryr sig om skogkatten som ras och inte bara ser till personlig vinning och utställningsframgångar utan verkligen sätter katten själv i focus!

mvh Malin

## Comment 46
Author: Sagolika

Tack så mycket Malin! Den rosen blev jag mkt. glad för. Den satt som en smäck ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

mvh Nina

## Comment 47
Author: WesthKiowas

Jag vill ge rosor till alla som håller skogisen kär och värnar om den! Ett fång med rosor till Else Nylund för hennes angagemang och fina arbete, utan henne och hennes man såg inte skogisen ut som den gör idag. Tack!!!

Margaretha Andersson-Zolas, du får en orkidée istället för allt du lärt mig och all erfarenhet som du så snällt delar med dig.

Johan Asp & Maria Magnusson Asp-Magoria's, För att jag fick köpa underbara Mums och att ni är så goa!

"Lollo" Rylander-Florinella's, du har blivit en go vän med lika sjuk humor som mig... Kanske sjukare ibland![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif) Stor tack för Czack!

Maria Berglund-Dacapo's , för att du hjälper mig att komma på knäppa namn till kattungarna och för att du låter Bullen kissa i garderoben...Hi hi!![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

Sist men inte minst vill jag ge en ros till alla på forumet som håller igång det!

/Camilla

## Comment 48
Author: Runsviks

En stor fång rosor till dig Camilla som är en sådan bra sajtvärd. //Kristin

## Comment 49
Author: WesthKiowas

#48 Tack, vad rar du är!

## Comment 50
Author: Tita

Såg att även jag fått rosor ![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif) tackar allra mjukast ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

 // Tita

## Comment 51
Author: Eydimork

En ros till Annika på Zygot's. Jag beundrar hennes kunskap, erfarenhet, ärlighet och raka bemötande. En förebild och klippa!

## Comment 52
Author: [Borttaget]

Tack Camilla för orkidén !! Du får en också.   Min erfarenhet, som jag delar med mig av !! Skriver du. Jag skulle vilja säga, att jag PRACKAR på dig !!!! \*fniss\* . Du kommer inte undan !!!  Men tack du med, för allt som du hjälper mig med.  Datorn och bilkörning och allt, och sist men inte minst COLLIEN !!! ![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif)

## Comment 53
Author: SKOGSGLIMTAN

Dagens påskrosor vill jag ge till uppfödare Linda![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif)

Med stamnamn S\* englaflickornas,dels för att hon och jag har fått så snabbt bra kontakt, dels för att hon vill sälja Lilla Tutankhamun till mig och inte minst för att hon verkligen är mån om sina små missar.  Linda jag ser verkligen fram emot den fortsatt kontakten och råden du har att ge mig inför ev. kommande utställningar mm.

\*\*\*\*Kram från mig Eva-Helen & SAvannah\*\*\*\*

## Comment 54
Author: Hella

#51  Kan bara hålla med dig!
