# Kattungar väntas v. 6
Author: [Borttaget]

Hon löpte i månadsskiftet november-december men hennes kavaljer visade henne inte minsta intresse, åtminstone inte så länge det fanns en tvåbent i närheten.![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") På något sätt har de ändå lyckats få till det för nu kan hon inte förneka det längre. Hon äter med glupande aptit och magen har börjat puta ut på ett klädsamt sätt. GIC S\*Celadon’s Cassiopeia Schedir väntar kattungar i början av februari.![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Mer info hittar ni [här](http://www.kattilaforsens.se/).

## Comment 1
Author: Sissi

Hurra vad skoj!  
Jag vet ju hur osäker du varit på om de lyckades få till det eller ej men jag håller med katterna...VEM vill ha publik.

Kram Sissi

## Comment 2
Author: MissMikkus

Grattis!! Dom kan luras de små busarna minsann ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Såååååååå roligt för er. Då är det bara att sätta sig och vänta på att få se småttingarna.

## Comment 3
Author: [Borttaget]

#1 Det ska bli jättekul. Min Peja är verkligen en lurig dam, men hon har ju som du vet en lika lurig far att brås på.![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Comme brukar minsann inte vara så "blyg" annars, men den här gången spelade han helt ointresserad när jag befann mig i närheten.

#2 Tack! Ja, att lura oss, genom att först spela ointresserade och sedan para i smyg, har väl både Comme och Banditen lyckats med.![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 4
Author: maximus

Grattis Tina

då gick det vägen ,så dom ville inte ha publik helt enkelt,men vem vill ha det ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

lycka till

kram Annette

## Comment 5
Author: Mylingens

Grattis Tina, så jätteroligt! Ska bli roligt att få se nya små kisar hemma hos dej! //Kaisa

## Comment 6
Author: skogisen

Grattis Tina---va kul! Ja jag säger som många andra säger här--vem vill ha publik hihhe

P![Oskyldig](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig")ejans pappa ja--riktiga luriga gener som verkar gå i arv

## Comment 7
Author: kerstin2181

Stop nu, skulle inte Satin och hon mötas i Örebro? he he, skönt att hon stannar hemma, ha ha, lycka till med graviditeten, bättre än utställning

## Comment 8
Author: Draken_old

Grattis!!!

## Comment 9
Author: Sissi

#7 Näe det är Tinas andra hona S\*Krusmons Periquita som Satin ska möta i Örebro.

## Comment 10
Author: Vargtass

Grattis! Härligt med kattungar på väg!!!![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 11
Author: [Borttaget]

Tack alla! Det ska bli så mysigt att få småmånsar i huset igen.![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

#7 Precis som Sissi skriver så är det min andra hona som är anmäld till Örebro och hon är inte dräktig - inte vad jag vet i alla fall.![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Jag måste ju hur som helst se till att ordna kattvakt till utställningsdagen, i fall småmånsarna skulle få för sig att titta ut tidigare än beräknat och än är det inte helt klart så kanske slipper ni oss ändå. ![Obestämd](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 12
Author: Margona

Grattis! Vad roligt att du får bebbar hemma snart igen.

Mvh margona

## Comment 13
Author: Ulabrands

Grattis Tina det var ju kul att det kommer nya små ulltussar.  
Här väntas det också kattungar i slutet av januari, förmodligen på min födelsedag.

Hälsningar  
Mona

## Comment 14
Author: [Borttaget]

Grattis så mkt Tina.

Mvh,

Eva-Helen

## Comment 15
Author: [Borttaget]

#12,14 Tack! Det är ca tre veckor kvar nu och Pejan har gått upp 600 gram. Jag är så nyfiken på vad som kommer att titta ut.

#13 Vad kul, Mona! Bättre födelsedagspresent kan du ju inte få.![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 16
Author: Ibi-o-co

Det kommer nog komma ut ett gäng med ex antal rävar bakom varje öra... med tanke på hur lurigt allt gått till![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 17
Author: [Borttaget]

#16 Ja, du Mia nog märks det att Pejan är pappas flicka och minst lika lurig som han.![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Först höll hon på sig i flera månader så att den stiliga hane matte valt ut åt henne hann bli kastrat. Sedan när hon äntligen löpte och skulle få träffa Comme så parade hon sig med honom  i smyg och bevarade sin hemlighet i flera veckor.![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 18
Author: kerstin2181

#17 du är så varmt välkommen![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 19
Author: Ibi-o-co

Ha ha, blir sååå spännande när de små kommer.  
Vi människor planerar och katterna agerar helt på egen tass![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 20
Author: [Borttaget]

#18 Tackar, tackar!![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")  Bekräftelsen kom idag och dessutom verkar kattvaktfrågan nu vara löst så vi ses troligen den 1a.![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 21
Author: Frostvikarna

Åh grattis vad roligt!!

## Comment 22
Author: [Borttaget]

luria katter oxå här hahaha ![Cool](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")Grattis!

## Comment 23
Author: [Borttaget]

#21, 22 Tack!

Nu är det bara två veckor kvar till den beräknade nedkomsten och Pejan har gått upp drygt 800 gram i vikt. Det är ungefär lika mycket som hon hade gått upp förra gången vid samma tidpunkt och då blev det tre småmånsar. Den här gången är hon dock lite mer jämntjock och jag gissar därför att det är fyra småttingar som gömmer sig i hennes mage. Är det någon mer som vågar sig på en kvalificerad gissning?![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 24
Author: skogisen

Pejan Pejan du vackre kattdam--hon lurar nog dej där också-kan det vara 5 st månsar som kommer att titta ut ![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

Nospuss på henne  Kram /Yvonne

## Comment 25
Author: [Borttaget]

#24 Tre eller fyra är alldeles lagom, men som det sparkade i Pejans mage i går kväll så kan man ju börja undra...![Förvånad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")

## Comment 26
Author: MissMikkus

Kan man få se en bild på Pejan med magen så komer en gissning sen.

## Comment 27
Author: [Borttaget]

#26 jag har försökt ta bilder på Pejan och hennes mage men hon vill inte visa upp den. Hon fortsätter dock att gå upp i ett rasande tempo. Viktökningen är nu ganska exakt ett kilo. Vågar du dig kanske på en gissning ändå?

## Comment 28
Author: kerstin2181

5 blir det, 3 killar, 2 tjejer![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") oh jag vill osso ha bebbar att pussa på, vila kinden på när tröttheten kommer![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 29
Author: MissMikkus

Här kommer en avancerad gissning av en "spåkärring"

Det blir 4 bebisar, varav en hane, brunspotted och 3 honor, en svartsköldpadda, en blåsköldpadda och en brunspotted hona.

Vad sägs om den ??? Vad är priset för rätt gissning? En blåsköldpadda kanske ![Obestämd](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 30
Author: LaSadie

Varför en avancerad gissning =) Tycker 4 röda hanar skulle vara toppen =D

## Comment 31
Author: [Borttaget]

#28 Satin kommer säkert i löp snart ska du se. Doften av alla hanar på utställningen nästa söndag kanske väcker hennes slumrande vårkänslor.![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") 

#29 Jag hoppas att Pejan lyssnar på spåkärringar.![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Blåpaddan kanske får stanna men i övrigt får du vraka och välja. Vi kanske skulle göra ett byte...![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

#30 De är så välkomna. Kanske utgörs Mims kommande elvamannalag också av enbart röda hanar.![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 32
Author: kerstin2181

Tycker kullen som spåkärringa #29 gissar låter kanon![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") fin fin blandning

## Comment 33
Author: Margona

Jag gissar på 4-5 st röda hanar![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 34
Author: Sissi

Jag gissar på 5 st, en padda och resten bruna. ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 35
Author: SillyZones

Så spännande! Vackra barn kommer det i alla fall att bli, det är en sak som är säkert!!

Mvh/Jessica

## Comment 36
Author: [Borttaget]

Nu är Pejan inne på dag 63 och inga kattungar har behagat titta ut än. Denna väntan är olidlig...

## Comment 37
Author: blondifire

jobbigt o vänta..dra en hejaramsa för henne![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 38
Author: [Borttaget]

#37 Just nu vill hon bara äta och sova. Har du något bra förslag på hejaramsa?![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 39
Author: Ibi-o-co

Står fast vid vad jag trott hela tiden,nämligen 5.

## Comment 40
Author: blondifire

haha!! nää , tänkte du hade en som jag kan använda när det är min tur![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande").

## Comment 41
Author: Margona

Jag hoppas hon får dem under dagen nu![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 42
Author: [Borttaget]

#39 Ja, det är inte omöjligt att det blir fem för nu har hon gått upp så mycket att min våg inte räcker till längre.![Förvånad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")

#40 ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

#41 Det hoppas jag med. Om inte annat får väl du komma hit och ta ett allvarligt snack med henne.![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 43
Author: Frostvikarna

Hoppas hon kniper igen i morgon nu så du får vara med när de kommer![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Vi ses i morgon bitti!

Gisela

## Comment 44
Author: Ibi-o-co

Vet någon något?? Har Pejan kommit igång??

## Comment 45
Author: Sissi

#44 Nix, hon håller på sig!  
Jag tror de kommer i natt.

## Comment 46
Author: Ibi-o-co

Jädra Pejan då![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")  
Ja säkert sätter hon igång i natt.

## Comment 47
Author: [Borttaget]

Nä, inga bebbar än. Pejan vaggar runt med sin stooora mage (+1½ kg nu) och låtsas som om ingenting är på gång.

## Comment 48
Author: Krusmons

De brukar vara duktiga tjejerna att låta "mamma" vänta... men den som väntar på något gott... ska bli spännande och se vad som gömmer sig hos Pejan... hoppas allt går bra och att Du inte behöver vänta länge till...  
Kram  
//Yvonne

## Comment 49
Author: Moveramis

nyfiken ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 50
Author: Sissi

Har inte fått något SMS eller tfn samtal, så jag antar att det fortfarande inte hänt något.

Kom igen nu Pejan!!! ![Skrikandes](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes")

## Comment 51
Author: Christina-S

Har tittat till den höggravida damen idag och kan avslöja  att det snart, mycket snart, kommer små Högalidskattungar ...

![Tyst](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-sealed.gif "Tyst")![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 52
Author: LaSadie

Åååå så spännande!!!

## Comment 53
Author: Sissi

Jag sitter nu på "första parkett" och väntar tålmodigt på att de små Högalidsbebisarna ska titta ut.

## Comment 54
Author: Christina-S

Är det fortfarande lugnt?

## Comment 55
Author: Sissi

Mmmmm

## Comment 56
Author: LaSadie

meeeen pejan då... kläm ut dom -\_-

## Comment 57
Author: Ibi-o-co

Hur ser det ut på klämma ut småtroll fronten??

## Comment 58
Author: Sissi

Jäkla Pejan som håller på sig in i det sista. Jag som satt och höll tass i hela kvällen igår...och inget hände. Men idag bara MÅSTE de komma. Kan du inte "pressa" ut dem Tina??!

Sissi - Nyfiken i en strut

## Comment 59
Author: [Borttaget]

Inga bebbar i natt heller. Förra gången födde Pejan på dag 67 och om hon följer samma mönster så borde de komma i dag.

## Comment 60
Author: Christina-S

När jag vaknade kastade jag mig på mobilen för att se om det kommit något SMS under natten, men nej. Du får väl försöka sätta igång det hela, Tina. Man brukar ju råda kvinnor att tvätta fönster för att sätta igång förlossningen. Jag fick rådet att massera på ett visst ställe under fötterna (zonterapi) och det hjälpte. Finns inget liknande för katter? ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Jag är så nyfiken vad som döljer sig i den där stora magen som jag har tittat på i tre dagar nu!

## Comment 61
Author: [Borttaget]

#60 Stort tack för all hjälp. Dagens ros går till dig Christina. Självklart hör jag av mig om det händer något.

## Comment 62
Author: LittleL

#61 Har ni ingen trappa som du kan locka henne att gå upp och ner i? Funkar på djur, precis som på oss människor:)

/Sylvia

## Comment 63
Author: [Borttaget]

#62 Bor i lägernhet så i så fall får vi gå ut i trapphuset. ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Pejan lekte med de andra katterna i morse och sprang en del så vi får se om det kanske ger resultat snart.

## Comment 64
Author: Sissi

#63 UT i trapphuset med Er!!!

## Comment 65
Author: [Borttaget]

#64 Du är ju nästan mer otålig än jag. ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 66
Author: Sissi

Jag vet! ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 67
Author: Sissi

KATTUNGERAPPORT

Nu har de kommit, tre stycken blev det!!!

*   En röd hane
*   En svartsköldpadd hona
*   En brun hona

STORT GRATTIS till underverken!  
Längtar tills jag får se dem. (Vilket förmodligen blir på söndag)

Håller tummarna för att padd-tjejen som är en aningen svag.

Miljoner kramar från Sissi

## Comment 68
Author: LaSadie

Grattis!!!! Vad roligt! Den röda är MIN :D

## Comment 69
Author: Margona

Grattis till trillingarna, jag håller tummarna för att allt ska gå bra med den lilla tjejen.

Kram

## Comment 70
Author: LaSadie

och jag håller tummarna för paddan. hoppas hon fixar det!

## Comment 71
Author: Frostvikarna

Grattis till bebbarna, äntligen har de kommit! Håller tummarna för att lilla paddan piggar på sig!

Kram Gisela

## Comment 72
Author: Moveramis

![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")GrattisGrattisGrattis![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 73
Author: blondifire

grattis!! ber för att alla klarar sig o blir stora o fina skogisar nu![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")!

## Comment 74
Author: Ulabrands

GRATTIS!!!! till trillingarna hoppas mammakatt mår bra och att paddan piggar på sig ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 75
Author: Runsviks

Stort grattis till kattungarna. Ska bli spännande att fåt följa.  
Lycka till med de små ![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 76
Author: MissMikkus

Stort Grattis Tina till de nya bebisarna. Hoppas att allt går bra med dom alla och så vill man ju förstås se bilder på småttingarna. Jag fick i alla fall 2 av 3 rätt. Inte illa gissat.

Kram från Lilly och lycka till

## Comment 77
Author: LittleL

Grattis till trion som kom till sist ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Håller tummarna för dom allihop.

/Sylvia

## Comment 78
Author: skogisen

Det var jag som fick Äran att vara fotograf  & Hjälp barnmoska till dom tre sötlökarna.![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")mina barn-barns barn ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

 ![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=960a593d-469b-4c8b-9b8e-990e112e41d4)

## Comment 79
Author: MissMikkus

Tur att det är fler än jag som är uppe mitt i natta, så man fick se en bild på småttingarna också. Ser riktigt runda och goa ut.

## Comment 80
Author: Sissi

#78 Åååh vilka pluttisar!  
Tog du bara EN bild?

## Comment 81
Author: Christina-S

Så det var de tre små liven som Pejan höll på så länge. De ser så fina ut. Kommer och pussar på dem sedan när de vuxit på sig lite.

Grattis och kramar till dig, Tina!

## Comment 82
Author: WesthKiowas

Grattis! Ska bli kul att se mer av dom!

## Comment 83
Author: Kvarnstugans

Jättegrattis Tina!                                                 Ska bli skoj att få följa småttingarna.![Skrattande](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")  

Grattiskram /Bittan

## Comment 84
Author: [Borttaget]

\*Stortgrattis\* Tina till småttingarna, det blir spännande följa kullen.

Lycka till med de små liven.

\*Kram\* Eva-Helen

## Comment 85
Author: [Borttaget]

Stort grattis till sötlökarna.

## Comment 86
Author: skogisen

\# 80 hihi du är rolig du Sissi ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") kl var ganska mycket när jag kom ihem i går kväll-sen ska dom bilderna retuscheras,men här kommer det några,först killen som har ökat med 20 gr redan ;-)![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=a685c640-1274-4d79-bf11-232880fb7da1)

## Comment 87
Author: skogisen

En av "brudarna" jag har nyligen pratat med Tina,och natten har varit lugn--hon kommer med mera rapporter sen ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=ebad43d6-66b3-4832-ae37-1ef062e29a0e)

## Comment 88
Author: Sissi

#87 Åååh en liten "Mary"!!! ![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 89
Author: skogisen

Tjej nr :2

( Förlåt Tina men jag har svårt att skilja dom åt-bägge ser ut som paddor )hihhe![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=accaa4de-5a03-4188-a638-b4936e06d361)

## Comment 90
Author: Sissi

#89 De kanske är det också eller så är hon bara varmt brun. Söta är de iaf.

## Comment 91
Author: skogisen

\# 88   Ja det ser ut som en liten Mary![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

Stolta Mamma Pejan med sina guldklimpar-hon vaktar dom som guld!![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=91f983b9-57ce-44c7-b353-e7afde69f671)

## Comment 92
Author: Sissi

#91 Vilken schysst stil hon har med bakbenet.

## Comment 93
Author: [Borttaget]

Pejan och jag tackar för alla gratulationer! Eftersom Yvonne är snäll och bidrar med bilder så får väl jag avslöja vad ullbollarna ska heta.![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Temat denna gång är barnprogram från 70-talet. Den röda killen har fått namnet Vilse i pannkakan, svartpaddan heter Mumlan och den bruna tjejen (ev är hon också padda) heter Urcellen Ellen.

## Comment 94
Author: Margona

#93 Roliga namn igen, de namnen känner man väl igen.

## Comment 95
Author: jaanuska

Stort Grattis till bebbarna ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss") Blir så roligt att följa dom![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") // Jaana

## Comment 96
Author: [Borttaget]

Nu finns det lite fler bilder på [hemsidan](http://www.kattilaforsens.se/) som Yvonne tog på Vilse, Mumlan och Ellen i går.

## Comment 97
Author: maximus

Grattis

till trion ![Kyss](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss"), härliga färger ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

vill också ha

kram Annette

## Comment 98
Author: Mylingens

Ett stort Grattis Tina! Vad skönt att dom äntligen tittade ut! Dom ser ljuvliga ut och vilka läckra namn du har gett dom! Lycka till med dom. Kram Kaisa

## Comment 99
Author: WesthKiowas

Bara älskar namnet Urcellen Ellen!!! Önskar jag hade kommit på det själv!![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 100
Author: Ibi-o-co

Ääääntligen har det kommit![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") (visserligen igår)  
  
STOOOORT GRATTIS!!!!  
till trion.  
Urcellen Ellen var ett av mina favoritprogram så självklart är det namnet såååå bra.  
Men alla namnen är Braa!! programmen likaså

## Comment 101
Author: [Borttaget]

Än en gång tack för alla gratulationer. För er som undrar så har svartpaddan Mumlan återhämtat sig bra. Alla kattungarna är pigga och går upp i vikt som de ska.![Glad](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 102
Author: mammakatt

Jätte grattis till trion dom ser fina ut allihopa, men du vet ju vad jag tycker om RÖDA katter![Cool](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool").Nu får det snart vara dags för kattjunta igen.![Glad](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")![Flört](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 103
Author: kerstin2181

Stort grattis till trion![Skrattande](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") skönt att lilla Mumlan repat sig

## Comment 104
Author: Sissi

Bara älskar deras namn, super häftiga alla tre!

## Comment 105
Author: Runsviks

Gratis, grattis till de små, underbara färger och namna gillar jag. Ska bli spännadne att följa. Lycka till med de små trollen.

## Comment 106
Author: Margareta

Grattis till de små liven och Lycka till med din lilla paddan. Eftersom det inte står något mer hoppas jag att hon mår bara bra nu!

## Comment 107
Author: [Borttaget]

Nu är Barnprogrammen 1 vecka gamla och det finns lite nya bilder på dem på [hemsidan](http://www.kattilaforsens.se/).

## Comment 108
Author: Christina-S

Vilka underbara barnprogram ![Kyss](http://www.norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss") Vilse ser ut som en riktigt mumsig pannkaka. Älskar bilden på Ellen med ögon. Snart kommer jag och tittar på dem.

/Christina

## Comment 109
Author: Sissi

De är hur söta som helst och jag håller med Christina om att bilden på Ellen med sina små ögon är ju bara hur gullig som helst. Fin höjd på pannorna och härliga färger!!!

Kram Sissi

## Comment 110
Author: Lavine

Vad fina, grattis!

## Comment 111
Author: [Borttaget]

![Kyss](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 112
Author: WesthKiowas

Så goa! Men visst är Ellen en härlig f 23:a, hon har ju fullt med rött!

## Comment 113
Author: [Borttaget]

#112 Jo då, Ellen blir bara mer och mer paddlik.![Skrattande](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 114
Author: Sissi

Jag tror också att Ellen är padda men det är ju som du sa...det får tiden utvisa.

Kanske du har någon ny bild som vi kan få se? ![Kyss](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

Kram Kram

## Comment 115
Author: [Borttaget]

#114 Klart att du ska få se lite nya bilder.  Först ut är tungviktaren Vilse i pannkakan, som nio dagar gammal redan passerat 300-gramsstrecket.![Skrattande](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=c7f43e2a-c468-45f4-96c3-eeefb8d15e3e)

## Comment 116
Author: [Borttaget]

Vilse igen...

## Comment 117
Author: Sissi

#115 Mr Big ![Skrattande](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 118
Author: [Borttaget]

...och igen.

## Comment 119
Author: [Borttaget]

Sedan har vi Mumlan.

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=a493cee7-0739-42a2-ae04-d109dabb649a)

## Comment 120
Author: [Borttaget]

En till bild på Mumlan...

## Comment 121
Author: [Borttaget]

...och en till.

## Comment 122
Author: Sissi

#121 Gud så söt hon är!!! ![Kyss](http://norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 123
Author: [Borttaget]

Slutligen har vi Urcellen Ellen.

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=48da6980-94b4-46d8-94de-52663ce43451)

## Comment 124
Author: [Borttaget]

Ellen igen...

## Comment 125
Author: [Borttaget]

...och en sista bild på Ellen.

## Comment 126
Author: Margona

Vad fina de är Tina, men Vimse är nog favoriten just nu![Kyss](http://www.norskskogkatt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")
