# Testat för HCM
Author: ariel

Då har jag varit iväg till Linköping,Jägarvallen&testat S\*Syrenbacken's Janina&S\*Karmskogen's Alovera.

Veterinär Lennart Nilfors.Deras hjärtan såg så friska ut som ett hjärta bara kan sa han.Känns så skönt.

MVH//Marina

## Comment 1
Author: Signe-Jonna

Grattis till resultatet! ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

## Comment 2
Author: Mylingens

Grattis till resultaten! Vet själv hur skönt det är för i söndags var vi och testade vår LeeAnne, CH S\*Poimandres Lady Anne Finch Conway, och hon fick oxå u.a.! //Kaisa

## Comment 3
Author: LittleL

Grattis! Skönt med bra resultat. /Sylvia

## Comment 4
Author: Margona

Grattis!

Mvh Margona

## Comment 5
Author: ariel

Tack för era grattis...

Jag har varit väldigt kluven till HCM,men nu när jag pratat med Nilfors så kommer jag alltid att testa mina katter som går i avel![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

## Comment 6
Author: SillyZones

Vad härligt, grattis!

## Comment 7
Author: amorina

Har tidigare testat 2 av mina avelshonor u.a

Glatt for jag iväg och skulle testa ytterligare 2 (syskon) Den ena u.a. Men den andra (Equivocal) gränsfall, ska testas igen om 6 mån. Åkte hem med tårar. Men ändå tacksam för att jag testade.

## Comment 8
Author: ariel

#6 Tackar,ja det känns härligt![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

#7 Mmm stackars dej,förstår att du ledsen,men nästa gång så kan det ju ha växt bort.Håller tummarna för er.

MVH//Marina

## Comment 9
Author: [Borttaget]

Stort grattis från oss.

## Comment 10
Author: ariel

#9 Tackar känns verkligen jättebra![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 11
Author: amorina

#8 Tack för att du bryr dej! Värmer i hjärtat
