# Tillbaka igen & Kattungar :))
Author: lynxeyes

Helloo :)

Äntligen tillbaka igen efter en månads avsaknad av internet... :(

Under tiden han Achanta få sina bebisar, det var en långdragen jobbig förlossning, men till sist gick det. där blev 7 men vi förlorade tyvärr 2 :( men 5 friska fina sötnosar finns det kvar, har precis uppdaterat hemsidan med bilder. välkomna in o kika :) [www.lynxeyes.se](http://www.lynxeyes.se/) 

/ sophia

## Comment 1
Author: SillyZones

AAAAHHH, så söt! Grattis i massor!

/Jessica

## Comment 2
Author: Mylingens

Ett stort Grattis till dina ljuvliga småttingar! //Kaisa

## Comment 3
Author: kerstin2181

Har saknat dig massor, stort grattis till bebbarna![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 4
Author: Mezzo

säger Grattis igen från mig och halvstorasyster Lillan!:)))

## Comment 5
Author: LittleL

GRATTIS till dom små och Välkommen tillbaka ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif) /Sylvia

## Comment 6
Author: Runsviks

Grattis till fem små vackra trollen, tråkigt med de två som inte klarade sig. Sedan vilka fantastiska fina foton du har tagit. Lycka till med de små. Kram från oss i norr

## Comment 7
Author: Mulan

Grattis till bebisarna!

Lycka till med de små gullungarna!

kram från Malin

## Comment 8
Author: [Borttaget]

GRATTIS :)

## Comment 9
Author: akickia

Stort grattis!

## Comment 10
Author: lynxeyes

**Tack alla för grattis :))** det är härligt att vara ute på nätet igen och att ha små gosetrol att snusa på!!

lilla femman, som är född ett helt dygn efter de andra är lite svag... börjar fasa för att vi kommer förlora även henne, hon hänger i än och jag stödmatar henne såklart, men hon verkar inte riktigt lyckas vända och komma igång. Kanske hon haft det jobbigt därinne i magen, när de andra föddes och hon inte fick komma ut förrän ett dygn senare, hon var även en av de minsta på "bara" 98g och var lite seg att få igång efter att jag tagit ut henne ur hinnorna och avnavlat. Håll tummarna för oss!!!

/ Sophia

## Comment 11
Author: Kronängens

Grattis!!!

Håller tassar och tummar för "lillan".

/Susanna och katterna på Kronängen

## Comment 12
Author: Rhapsody

Grattis! Här hålls det också tassar och tummar för lilla femman.

/Lena

## Comment 13
Author: Sissi

Super söta kattungar och jätte fina bilder!

## Comment 14
Author: [Borttaget]

å så söta kattungar syns att det e skogisbäbisar.

## Comment 15
Author: Draken_old

Grrattis till kattungarn aoch hoppas det går bra för lillbattingen.  
/Kattis

## Comment 16
Author: lynxeyes

Tyvärr förlorade vi även lila "femman" igår kväll.. Ledsen, tänk man lär sig aldrig, lika tungt varje gång. Är ganska säker på att det var lunginflamation, då hon snabbt blev riktigt dålig och somnade in.... Nu har vi haft nog med sorg i samband med denna kullen så nu hoppas jag och ber att vi får behålla de andra 4, än ser det bara finemang ut, men fin viktuppgång, men man kan inte ropa hej än, det kan gå så snabbt med de små...

/ Sophia (ledsen idag)

## Comment 17
Author: maaro

Grattis till bebisarna!

Jag hoppas att nr 5 klarar sig.

MVH Malin

## Comment 18
Author: kerstin2181

#16 sorjligt att höra, tröstekramar till dig o mamma katt, må de andra få vara friska och må bra![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 19
Author: Frostvikarna

Oh vad tråkigt att höra om den lilla![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif). Hoppas att ni får njuta och glädas av de andra friska och fina bebsiarna!

Mvh Gisela

## Comment 20
Author: SillyZones

Neeej, vad tråkigt, nu håller jag tummarna för att resten av kullen ska växa sig stora och starka!

/Jessica

## Comment 21
Author: ariel

Stort grattis till kullen!

Tråkigt att ni förlorade 5:an.

Håller alla tummar&tår att det går bra med dom andra

MVH/Marina
